Poradnia dermatologiczna

Czym zajmuje się dermatologia?

Najprostsza chyba definicja dermatologii określa ten dział medycyny jako naukę o skórze
i chorobach skóry. Do lekarzy dermatologów trafiają osoby z różnymi problemami skórnymi, w dużym stopniu są to osoby młode, które wchodząc w okres dojrzewania, zaczynają mieć często problemy z trądzikiem. Niejednokrotnie pojawiają się pacjenci ze zmianami skórnymi, takimi jak wysypka, plamki, grudki, pęcherzyki, krosty, bąble. Niektórzy próbują “domowymi metodami” zaleczyć nieprzyjemne dolegliwości. W większości jednak przypadków konieczna jest konsultacja lekarza dermatologa,
aby całkowicie wyeliminować chorobę i jej ewentualne nawroty.

Jakie są najczęstsze przyczyny tego typu chorób?

Rozwój cywilizacji oraz sposób żywienia i życia codziennego prowadzi dość często
do pojawienia się różnorodnych zmian skórnych, jako efektu ubocznego wpływu otaczającego nas środowiska na organizm człowieka. Zmiany skórne mogą być związanie nie tylko z bezpośrednim działaniem na skórę takich czynników, jak słońce, alergeny, wysoka i niska temperatura otoczenia, bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty, ale również mogą występować w przebiegu chorób.

Zagrożenia

Brak odpowiedniej profilaktyki z zakresu dbania o skórę, szczególnie w przypadku trądziku, może przyczynić się do powstawania blizn i trwałych zmian czy przebarwień skóry. Nieleczone choroby wywołane pasożytami bądź bakteriami, z czasem zaczynają dotykać coraz większych powierzchni skórnych, a co za tym idzie – ich leczenie staje się dłuższym procesem, niż byłoby to w przypadku wczesnego wykrycia choroby. W skrajnych przypadkach niektóre zmiany skórne mogą prowadzić do rozwoju zmian nowotworowych.

Niepokojące objawy

Choroby skóry łatwo zauważyć, gdyż zazwyczaj objawiają się przez miejscowe zaczerwienienia skóry, wysypkę, czy inne, wyżej wymienione wykwity skórne. Niejednokrotnie chorobom skóry towarzyszy też nieprzyjemne uczucie swędzenia
czy pieczenia. Jeżeli objawy te trwają kilka dni, jest to pierwszy sygnał, że należy
jak najprędzej zasięgnąć porady lekarza dermatologa.

Jacy specjaliści prowadzą poradnie

Lekarze dermatolodzy współpracują ze wszystkimi specjalistami, gdyż zmiany skórne mogą być objawem chorób ogólnoustrojowych.

Nasza poradnia dermatologiczna zapewnia w szczególności konsultację lekarzy:
– dermatologów
– dermatologów estetycznych
– chirurgów-plastyków.

Profilaktyka

W celach profilaktycznych warto zasięgnąć konsultacji dermatologicznej przynajmniej raz w roku. Lekarz dermatolog poradzi jak dbać o skórę z problemami, wybierze odpowiednią metodę leczenia, podpowie jak eliminować pojawiające się, nieprzyjemne, widoczne zmiany na skórze i jak im zapobiegać. Dermatolog estetyczny oceni stan skóry i udzieli informacji, w jaki sposób najlepiej dbać o skórę, jakich kosmetyków używać, jak nawilżać
i natłuszczać skórę tak, by jak najdłużej pozostała młoda i zdrowa.

Diagnostyka w ramach poradni

W ramach poradni dermatologicznej zapewniamy naszym pacjentom dostęp do pełnej diagnostyki laboratoryjnej, immunologicznej, bakteriologicznej i mikologicznej, badań cytologicznych skóry pobranych w czasie biopsji, testów alergicznych punktowych.

Usługi w ramach poradni

W ramach poradni i profilaktyki dermatologicznej, Centrum Medyczne Dantex-Med. oferuje:Zabiegi dermatologiczno-kosmetyczne:
– peelingi skóry różnej głębokości
– wygładzanie zmarszczek poprzez wprowadzenie odpowiednich preparatów.Zabiegi dermatologiczne:
– kriochirurgiczne: usuwanie drobnych zmian skórnych poprzez zamrażanie
– elektrokoagulacja zmian skórnych
– chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *